Metro Fm Dinle

İstanbul merkezli Metro Fm ulusal çapta yayın yapmaktadır. Türkiye’nin en popüler radyo istasyonlarından biri olan Metro Fm aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel radyo kanallarından biri olma özeliği de taşımaktadır. Sen de radyo Metro Fm dinle, Metro Fm sayesinde dur durak dinlemeden yabancı müziğin keyfine bak. Metro Fm aynı zamanda Türkiye’de yabancı müzik yayını yapan ilk istasyondur.
Metro Fm ilk olarak, Uzan Grubu tarafından kurulmuştur. Bilindiği üzere Uzan Holding’e TMSF el koymuş ve kanal kısa süreli olarak devlet eline geçmiştir. Radyo dinle ve Metro Fm vasıtasıyla hareketli programları takip et. Metro Fm kurulduğu yıldan bu yana kaliteli radyoculuk ilkeleriyle yoluna devam eden bir kanaldır.
2005 yılının Eylül ayında bir ihale düzenlenmiş ve Metro Fm Kanadalı bir iletişim grubu olan Canwest tarafından satın alınmıştır. Kanal radyo yayını kalitesini aynı çizgide devam ettirmiş ve teknik altyapısıyla dinleyicilerine müziğin her türünü vermeye çalışmıştır. Yıllardan beri en popüler radyo kanallarından biri olan Metro Fm birçok önemli organizasyona da sponsor olmuştur.

Yukarı Çık