Radyo A Dinle | Anadolu Üniversitesi Radyosunu Canlı Dinle

Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde yayın yapmakta olan Radyo A 16 Mart 1998 tarihinde yayına başlamış bulunup, Yayınlarında daha çok yabancı şarkılar çalmaktadır.
Radyo A müzik yayınlarının yanında yayınlarının büyük bölümünü Üniversite hayatı, Üniversite öğrencilerini bilgilendirici bilgiler ve Söyleşi tarzı yayınlar oluşturmaktadır. Radyo A 2000 yıllarından sonra Türkçe pop şarkılar ve Türkü tarzı gibi çok keyifli radyo yayınlarını dinleyicilerine sunmaya başladı.
Radyo A 15 Ekim 2016 tarihinde yayın formatında çok önemli bir değişiklik yaparak Türkiye belki Dünyada eşine rastlanmayan bir uygulama getirmiştir. İlk kez radyo yayını üzerinden Açıköğretim öğrencilerine özel Açıköğretim ders programları yayınlama uygulaması getirdi.
Bu uygulamayı 17 Ekim 2016 Tarihinde başlatacak. Ve Açıköğretim Üniversitesi öğrencileri artık Radyo A sayesinde radyo üzerinden Açıköğretim derslerini istedikleri yerden sınıfta derse girmiş gibi dinleyecekler. Artık Radyo A üzerinden hem müzik dinleyebilir, Açıköğretim öğrencisi iseniz de Radyo A ile Açıköğretim derslerini canlı olarak dinleyebilirsiniz. Radyo A Dinle.

Yukarı Çık